Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław

Radom i Jedlnia-Letnisko chcą gospodarczej współpracy

środa, 30 sierpień 2017 17:01 Autor 

Władze Radomia i gminy Jedlnia-Letnisko chcą współpracować przy tworzeniu nowej strefy przemysłowej. Na terenie o powierzchni 50 ha, który położony jest w sąsiedztwie Radomia, mogłyby powstawać nowe inwestycje i miejsca pracy.

 

List intencyjny w tej sprawie podpisali prezydent Radomia Radosław Witkowski i wójt Jedlni-Letnisko Piotr Leśnowolski. - Chcemy utworzyć obszar aktywności gospodarczej o areale 50 hektarów. To są nieruchomości, które znajdują się na terenie gminy Jedlnia-Letnisko. Są zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie lotniska na Sadkowie i drogi krajowej numer 9 w ciągu alei Wojska Polskiego – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Zgodnie z zapisami listu intencyjnego, gmina miasta Radomia ma zaprojektować połączenie drogowe zapewniające dojazd do terenów przemysłowych po przebudowie ulicy Wojska Polskiego. - To są w tej chwili tereny rolne, ale te działki są bardzo wąskie. Chcemy dać szansę mieszkańcom i właścicielom tych działek, żeby się wypowiedzieli co do zmiany charakteru tych gruntów, poprzez przygotowanie planu zagospodarowania przestrzennego – mówi Piotr Leśnowolski, wójt Jedlni-Letnisko.
Podpisanie listu intencyjnego to dopiero początek drogi do stworzenia nowej strefy przemysłowej na terenach należących do gminy Jedlnia-Letnisko. Ostateczną decyzję co do przeznaczenia 50 hektarów, które wymieniane są w liście intencyjnym, podejmie Rada Gminy Jedlnia-Letnisko.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej