Dzisiaj jest: 30 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wyburzyli stary komin, już stoi nowy

wtorek, 22 sierpień 2017 15:30 Autor 

Przy Ciepłowni Północ RadPec postawił nowy komin. Musiał, bo stara konstrukcja groziła zawaleniem.

 

Dwa miesiące temu przy ciepłowni północ wyburzony został stary komin. - Stary komin miał już ponad 50 lat, był wyeksploatowany i tak naprawdę groził zawaleniem, a to wiązałoby się z tym, że ciepłownia byłaby wyłączona z ruchu – mówi Krzysztof Zborowski, prezes spółki Radpec.

Decyzję o wyburzeniu starego komina spółka podjęła dwa lata temu, ale najpierw trzeba było przeprowadzić prace przygotowawcze, m.in. wybrać wykonawcę tych robót. Ze względu na specyfikę pracy ciepłowni, główne prace mogły odbyć się po zakończeniu sezonu grzewczego. - Prace trwały przez cały okres zimowy, były to prace przygotowawcze. Po zakończeniu sezonu grzewczego zaczęliśmy demontaż starego komina, który już w tym momencie nie musiał pracować i rozpoczęły się zaraz po demontażu starego komina prace przy montażu nowego komina – opowiada Krzysztof Zborowski.

Zamówienie obejmuje także przepięcie kanałów spalin do nowego komina oraz montaż systemu ciągłego monitorowania emisji zanieczyszczeń. Wszystkie prace zakończą się we wrześniu.

Nowy komin ma 65 metrów wysokości. Będzie mógł pracować przez kilkadziesiąt lat.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

 • Ciepło wróciło do radomskich mieszkań

  Służby techniczne Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej RadPec, usunęły awarię sieci ciepłowniczej w trzech punktach Radomia. Awaria pozbawiła ogrzewania mieszkańców południowej części miasta. Usuwanie awarii trwało ponad 24 godziny.

 • Zmodernizują Orliki z radomskiej bazy

  W zakładach PZL Warszawa-Okęcie rozpoczęła się modernizacja samolotów PZL-130 Orlik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. 12 samolotów otrzyma między innymi nowe skrzydła, silniki oraz awionikę. Koszt modernizacji, która potrwa do 2020 roku to około 190 milionów złotych.

 • Duża awaria ogrzewania w Radomiu

  Ponad połowa miasta nie miała dziś ogrzewania ani ciepłej wody. W trzech punktach Radomia doszło do awarii sieci ciepłowniczych. Od rana nad usunięciem awarii pracowały służby RadPecu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej