Dzisiaj jest: 31 Maja 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Petronela, Kamila

Biznes i Inwestycje

Kapliczka u zbiegu ulic Limanowskiego i Przechodniej jest jedną z najstarszych w Radomiu. Koszt remontu to kwota 86 tysięcy złotych.
Na Placu Konstytucji 3 Maja trwa montaż słupków, które mają blokować wjazd samochodów na plac i tym samym uniemożliwić niszczenie nawierzchni placu. Koszt inwestycji to ponad 156 tysięcy złotych.

Trwa przebudowa alei Wojska Polskiego

piątek, 14 czerwiec 2019 18:34 Autor
Otwarta w 1980 roku aleja jest już historią. Realizacja inwestycji, która kosztować będzie ponad 135 milionów złotych, potrwa do końca września 2020 roku.
Gmina Skaryszew sfinansuje montaż oświetlenia na ścieżce rowerowej z Radomia do Skaryszewa. Ponieważ koszt inwestycji przekroczy półtora miliona złotych, zostanie ona zrealizowana w dwóch etapach. W tym roku pojawi się wzdłuż ścieżki ponad 40 nowych lamp ledowych.
Zakończyła się budowa placu zabaw i siłowni pod chmurką na osiedlu XV-lecia, pomiędzy blokami przy ulicach Chrobrego i Miłej. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.
Radomskie Centrum Sportu czyli hala sportowo-widowiskowa i stadion piłkarski przy ulicy Struga, czeka na dokończenie budowy. MOSiR na oferty od zainteresowanych firm będzie czekał 40 dni. Tymczasem znalazły się elementy konstrukcji trybun i dachu, które zostały złożone w jednej z hal na terenie Radomia i zabezpieczone dla przyszłego wykonawcy.
W najstarszych kamienicach na radomskim Rynku – po remoncie – swoją siedzibę będzie miało Muzeum Historii Radomia. Koszt to ponad 4 miliony złotych.
Firma Projektowa MiD z Gdańska zaprojektuje nowy wiadukt łączący ulice Żeromskiego i Lubelską. Projekt powstanie za ponad 650 tysięcy złotych. Tuz obok wiaduktu od strony ulicy Szklanej – jak zapewnia PKP – powstanie także peron kolejowy Radom-Wschód.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej